nikta
04 خرداد 1402 - 09:31

پرداخت ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی شهرستان همدان

همدان- معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری همدان از پرداخت ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات به ۴۵۱ طرح مشاغل خانگی همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله ربانی مهر با حضور در منطقه قاسم آباد همدان ضمن تشکر از بانوان فعال و باانگیزه در راه اندازی کسب و کارهای کوچک و مشاغل خانگی گفت: حمایت از مشاغل خانگی و کسب و کارهای کوچک از برنامه‌های با اولویت دولت در راستای اشتغالزایی است.

وی یادآور شد: سال گذشته در حوزه مشاغل خانگی ۴۵۱ طرح با ۲۸ میلیارد تومان اعتبار پرداخت شده است که بیش از ۹۰ درصد طرح‌ها تعیین تکلیف و به مرحله پرداخت رسیده است‌.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری همدان خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی کمک بزرگی به اشتغالزایی است و ۹۵ درصد تسهیلات مشاغل خانگی بدون انحراف و تأثیرگذار در تولید و اشتغال است.

ربانی مهر با اشاره به اینکه صدور مجوز مشاغل خانگی در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود البته افراد باید دارای گواهی فنی و حرفه‌ای یا گواهی مهارت از مراجع قانونی باشند؛ اضافه کرد: سیاست دولت تسهیل در صدور مجوز کسب و کارها و توسعه مشاغل خانگی است و هر هفته به صورت میدانی این طرح در همدان اجرا می‌شود.

ربانی مهر گفت: همه کسب و کارها در مرحله اول باید مجوز قانونی دریافت کنند و بعد از فعالیت به دنبال توسعه واحدها و دریافت تسهیلات باشند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237163